kobieta siedząca w kitlu naukowca przy mikroskopie kobieta siedząca w kitlu naukowca przy mikroskopie

Współczesna sytuacja kobiet w świecie nauki, szkolnictwa wyższego i hierarchii akademickiej

Dr Ewa Krause z Wydziału Pedagogiki UKW (Katedra Pedagogiki Pracy i Andragogiki) zajmuje się problematyką współczesnej sytuacji kobiet w świecie nauki, szkolnictwa wyższego i hierarchii akademickiej.

Zapraszamy do zapoznania się z artykułami naszej badaczki:

Artykuł Ewy Krause O współczesnej sytuacji kobiet w świecie nauki, szkolnictwa wyższego i hierarchii akademickiej jest dostępny na stronie czasopisma Polska Myśl Pedagogiczna ejournals.eu.

Artykuł Ewy Krause, Renaty Tomaszewskiej i Aleksandry Pawlickiej Conflicting ’mother-scientist’ roles. An innovative application of basket analysis in social research jest dostępny w formule OPEN ACCESS na stronie journals.plos.org.

Artykuł Ewy Krause Macierzyństwo kobiet-naukowców - o konflikcie roli rodzicielskiej i zawodowej jest dostępny na stronie czasopisma Szkoła - Zawód - Praca doi.org.

Słowa kluczowe: macierzyństwo, rola rodzicielska, rola zawodowa, konflikt ról, kobieta-naukowiec, matka-naukowiec