Równość Dostępność

Co to jest dostępność?

Dostępność to umożliwienie wszystkim osobom, zwłaszcza osobom ze szczególnymi potrzebami, dostępu do każdej sfery pracy instytucji i w każdym czasie. Dostępność dotyczy trzech obszarów:
- dostępności architektonicznej,
- dostępności cyfrowej,
- dostępności informacyjno-komunikacyjnej.

Dostępność naszego uniwersytetu

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego jest wiodącą Uczelnią w województwie kujawsko-pomorskim, której priorytetem jest zapewnienie dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Podczas wsparcia studentów z niepełnosprawnościami kierujemy się indywidualnym podejściem do potrzeb studenta. Określamy wspólne formy współpracy tak, by proces studiowania był czasem wyrównanych szans, możliwością realizacji pasji oraz nawiązania nowych, wartościowych relacji.

Jeśli jesteś ciekawa, ciekaw, jakie formy wsparcia czekają właśnie dla Ciebie, skontaktuj się nami:

Dział ds. Osób z Niepełnosprawnościami
ul. Chodkiewicza 30, 85-064 Bydgoszcz – Budynek E, p. 013
tel. 52 346 11 75, tel. kom. 504 162 661
e-mail: niepelnosprawni@ukw.edu.pl

Możesz też sprawdzić naszą ofertę wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami na stronie niepelnosprawni.ukw.edu.pl