International Conference on Gender 2024

Uniwersytet Rzeszowski i Akademicka Sieć Bezpieczeństwa i Równości – stowarzyszenie rzeczników akademickich i innych osób działających na rzecz zwiększenia różnorodności, równości i inkluzywności w polskim środowisku akademickim – zapraszają 21-22 listopada 2024 w Rzeszowie do udziału w konferencji Improving European Universities. International Conference on Gender Inequality in Academia.

Plany równości zmieniają europejskie uniwersytety od wewnątrz i przyczyniają się do tworzenia bardziej gościnnego, inkluzywnego i przyjaznego środowiska dla osób studiujących i pracujących w szkołach wyższych. Konferencja International Conference on Gender  jest okazją do spotkania się z przedstawicielami uniwersytetów i instytucji szkolnictwa wyższego, aby porozmawiać o doświadczeniach w tworzeniu i wdrażaniu GEPów. Pozwoli omówić zarówno ogólne podejście do polityki równości i bezpieczeństwa na europejskich uniwersytetach, jak i bardziej szczegółowe kwestie związane z wdrażaniem GEP.

Szczegółowe informacje o konferencji znajdują się na stronie ur.edu.pl oraz w załączonym pliku.

Serdecznie zapraszamy!